mordasiewicz

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne

Moray

Szkocja > Szkocja 2013

Z Aberdeen pojechaliśmy drogą w kierunku Macduff. Po drodze był zamek Fyvie, zamieszkały, który jest udostępniony do zwiedzania.

Kolejny przystanek to Maduff. Wstąpiliśmy do Macduff Marine Aquarium.

Z Maduff pojechaliśmy do Elgin, gdzie mieliśmy rezerwację na kolejną noc w B&B The Pines. Po zakwaterowaniu pojechaliśmy zwiedzić destylarnię Cardhu. Druga destylarnia z kręgu The Friends Of The Classic Malts

Po wizycie w destylarni nie zdążyliśmy wsiąść do samochodu. Kilkadziesiąt metrów dalej pasło się kilka krów rasy szkockiej. Nie odmówiłem sobie przyjemności sfotografowania bądź co bądź jednego z symboli Szkocji.

W drodze powrotnej do Elgin przejeżdżaliśmy koło kilku destylarni. Było rondo, na którym w jakąkolwiek drogę by się nie pojechało, trafiłoby się do destylarni. Jednak tego dnia było już za późno, by zwiedzić którąkolwiek z nich. Zrobiliśmy sobie jedynie zdjęcia przy BenRiach Distillery - znanej nam z zacnego smaku.

Po powrocie do Elgin spacerek po mieście, oglądanie ruin katedry. Potem pojechaliśmy do nadmorskiego Lossiemouth - obiad w The 1629 i spacer po plaży.

 
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego