mordasiewicz

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne

Oban

Szkocja > Szkocja 2013

Z Fort William drogą wzdłuż Loch Linnhe pojechaliśmy do zamku Stalker - znanego między innymi z filmu Monty Python and the Holly Grail - w ostamich scenach nazwany: "The Castle of Aaaaarrrrrrggghhh"

Objeżdżając Loch Laich dojechaliśmy do Port Appin z najmniejszą latarnią morską - 28 stóp

Jadąc w kierunku Oban, gdzie mieliśmy zaplanowany kolejny nocleg, trafiliśmy w miejscowości Barcaldine nad Loch Creran na Scottish Seal Sanctruary - miejsce ochrony fok, wyder, ale zarazem i akwarium. Fragment pokazu z udziałem fok można zobaczyć w moim materiale wideo.

Na mapie tego regionu zaznaczony był zamek Barcaldine - kiedy do niego pojechaliśmy okazało się, iż zamek co prawda jest - ale mieści się w nim ekskluzywny B&B. My mieliśmy wykupiony nocleg w Oban - więc pojechaliśmy dalej. Może następnym razem...

Kolejny zamek na naszej trasie to Dunstaffange Castle and Chapel nad zatoką Ardmucknish. Zarówno zamek, ajk i kaplica pochodzą z XIII wieku.

Po południu dotarliśmy do Oban, gdzie w samym centrum zakrwterowaliśmy się w B&B. Spacer po mieście oraz rezerwacja na zwiedzanie destylarnii Oban.

Oban Distillery - po raz kolejny użyliśmy paszportów The Friends of the Classic Malts. Jednak tym razem czekała nas po zwiedzaniu niespodzianka. A nawet dwie. Pierwsza to próbowanie malta 9-letniego prosto z beczki. Miał ponad 60%. A do próbowania dano nam szklaneczki z logiem destylarnii - i to ta druga niespodzianka - szklaneczki na własność. Mam taką teraz w domu, i nalewając 14-letnią Oban mogę miło wspominać pobyt w tej destylarnii.

Po tak miłej wycieczce zaostrzył się apetyt - i pomimo późnej pory trafiliśmy jeszcze w porcie na muszle św. Jakuba - czyli przegrzebki.

 
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego